Andy Murray, złoty medalista tegorocznych Igrzysk Olimpijskich, jest najbardziej niebezpiecznym brytyjskim sportowcem. Jego nazwisko jest wykorzystywane przez oszutów –  tak wynika z raportu przedstawionego przez McAfee.

McAfee co roku prezentuje raport zawierający listę nazwisk, których wyszukiwanie w internecie wiąże się z największym niebezpieczeństwem.

Cyberprzestępcy bardzo często wykorzystują znane i popularne nazwiska, aby zwiększyć swoje szanse na znalezienie ofiar. Setki stron są robione tylko po to, aby instalować na nie reklamy, wyłudzać dane czy instalować złośliwe oprogramowanie.

Fani szukający takich wyrażeń jak: „Andy Murray pobierz” czy „Andy Murray wygaszacz ekranu” są wyjatkowo zagrożeni niebezpieczeństwem kradzieży prywatnych inforamcji. Klikanie takich ryzykownych stron i ściąganie z nich jakichkolwiek plików grozi zainstalowaniem złośliwego oprogramowania.

Z raportu McAfee wynika, że szukanie w sieci czegokolwiek o tym sportowcu naraża nas na wszystkie możliwe sieciowe zagrożenia: od spamu, niechchianych reklam, wirusów a na trojanach kończąć.

– Cyberprzestępcy mają rękę na pulsie i dostosowują swoje ataki do tego, co jest najpopularniejsze w sieci – tłumaczy Raj Samani, z McAfee. – Andy Murray regularnie przyciągał uwagę do swoich sportowych wyczynów, nic się więc dziwnego, że przestępcy szybko się nim zainteresowali i postanowili wykorzystać – dodaje Samani.

Aby bezpiecznie szukać interesujących nas informacji konieczne jest najnowsze opgrogramowanie antywirusowe. Ważne jest także, aby odwiedzać tylko te witryny, które są bezpieczne.


Źródło: http://www.net-security.org

Zdjęcie: http://www.net-security.org

Zobacz także: