Serwis Twitter udostępnił nową funkcję Mozilli, Do Not Track, która uniemożliwia śledzenie działań użytkownika przez osoby trzecie za pośrednictwem ciasteczek.

Kwestia prywatności w portalach społecznościowych od dawna jest sprawą dość drażliwą, dlatego informację przekazaną przez serwis Twitter 17 maja można traktować jako pewien krok naprzód w tej dziedzinie. Wprowadzenie bowiem funkcji „Do Not Track” wpłynie na ochronę użytkowników przed ciasteczkami, które zbierają informacje np. w celach reklamowych. Nowe rozwiązanie zostało zaprezentowane podczas konferencji, w czasie której była okazja porozmawiać o prywatności i problemie śledzenia użytkowników.

Zgodnie z wynikami przeprowadzonej ankiety wśród 10 tys. użytkowników Firefoxa ze 140 krajów, 49% ankietowanych było zdania, że ich prywatność jest lepiej chroniona dzięki wprowadzeniu nowej funkcji w stosunku do 12%, które stwierdziło, że różnicy nie zauważa, gdyż według nich ich prywatność była odpowiednio do tej pory zabezpieczana.

Korzystanie z „Do Not Track” przez inne firmy zależy oczywiście od ich decyzji, jednak to, że tak duży serwis jak Twitter zdecydował się na taki krok, może być pewnym wzorem wprowadzania dobrych praktyk ochrony prywatności dla innych. I oby rzeczywiście tak było.


Źródło:

http://www.itworld.com/

http://blog.mozilla.org/

obrazek pochodzi ze strony: http://www.pcworld.com/

Zobacz także: