Jak podaje Kaspersky Lab, w czasie Euro 2012 nietrudno paść ofiarą nieuczciwych sprzedawców w Internecie. Zainteresowaniem cieszą się bilety na mecze w ramach Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej czy sprzęt telewizyjny po okazyjnych cenach.

Zarówno bilety, jak i sprzęt należy kupować w miejscach godnych zaufania i nie dać się zwieść piłkarskiej euforii – pojawia się bowiem sporo promocji i „okazji”, z warunkami których nie zawsze szczegółowo się zapoznajemy, co skutkuje zakupem fałszywego lub wadliwego towaru. Może też się zdarzyć, że zapłacimy za towar, ale nie zostanie on wysłany i stracimy pieniądze.

Ponieważ takie przypadki można mnożyć, a pomysłowość internetowych oszustów nie zna granic, warto pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa – np. sprawdzeniu opinii o sprzęcie w Internecie, weryfikacji sprzedającego (np. na podstawie komentarzy innych kupujących) czy kupowaniu z zaufanego źródła (w przypadku biletów na mecze to strona UEFA: http://www.uefa.com/index.html).

W przypadku zakupów na Allegro, który jest najpopularniejszym serwisem e-commerce w Polsce, zachęcamy do zapoznaniem się z treściami zamieszczonymi w Centrum Bezpieczeństwa. Znajdziemy tam m.in. informacje dotyczące bezpieczeństwa zakupów, czyli na co powinniśmy zwracać uwagę przy zakupie towaru, a także bezpiecznej sprzedaży czy zabezpieczenia konta użytkownika.


Obrazek pochodzi ze strony:http://mistrzostwa-europy.org/

Zobacz także: