Na dniach w mediach pojawiła się informacja o stronie sms-szpieg.pl, która rzekomo pomaga śledzić wiadomości z podanego numeru telefonu. Teraz ta sama firma proponuje użytkownikom usługę lokalizacji urządzeń mobilnych.

Autorem projektu jest firma TM Software SA, do której również należy sms-szpieg.pl. Na jej stronie gpslocalizator.pl, oprócz informacji o szybkiej aktywacji i „bezpieczeństwie”, czytamy m.in.:

Korzystanie z usługi jest bezpłatne więc nie ponosisz żadnego ryzyka podczas dalszego korzystanie z oprogramowania. [wszędzie jest zachowana pisownia oryginalna, przyp. aut.]

Tymczasem kiedy klikniemy w „Pobierz”, pojawia się następująca informacja:

Promocja dla nowych użytkowników trwa do 31.12.2012 roku. Koszt pobrania jedyne 91 groszy brutto* (płatność online)

Pobierz program wysłając sms na numer 91955 o treści: AD.LOK
23,37 – standardowa cena poza promocją
Korzystając z Trwającej promocji koszt pobrania to 91 groszy oszczędzasz 22,46 zł

Tak więc usługa już taka bezpłatna nie jest. Zobaczmy, co jest w regulaminie – poniżej parę wybranych punktów:

6. TM S.A. nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe użytkowania programu przez osoby trzecie

7. TM S.A. nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie straty i szkody, w tym utratę danych, wynikające z przerw w funkcjonowaniu Serwisu z przyczyn niezależnych od usługodawcy.

20.TM S.A. pobiera opłatę za dostarczenie użytkownikowi rozwiązania w postaci modułu lokalizacyjnego i nie ponosi odpowiedzialności za dalsze korzystanie z usługi.

Tak więc bezpieczeństwo użytkowników jest mocno wystawione na szwank i nikt za to odpowiedzialności nie weźmie.

9. TM S.A. jest dystrybutorem usługi i nie ponosi odpowiedzialności za efektywność działania programu.

Ciekawe kto jest producentem? Zwłaszcza że w regulaminie jest zalecenie, żeby się z nim skontaktować w razie problemów z działaniem usługi.

23.Reklamacje będą rozpatrywane na bieżąco. Reklamacje można złożyć tylko w formie pisemnej na adres dostępny w punkcie 1 regulaminu.

Oczywiście w punkcie 1 adres nie został podany.

To tylko parę punktów regulaminu. Aby zobaczyć, jak konstruowane są tego typu dokumenty (oczywiście te, które powinny wzbudzić podejrzenie czytelnika), polecam zapoznanie się z pełnym tekstem.

Zaprezentowana usługa pozornie wygląda interesująco – po wnikliwym przeczytaniu treści na stronie okazuje się, że brakuje opisu jej działania, informacji o gwarancji bezpieczeństwa etc. Najważniejsze, żeby ktoś się skusił i wpłacił pieniądze – wygląda na to, że to jest głównym celem.

Apel – czytajmy dokładnie regulaminy, bo mogą znajdować się tam treści, o których na stronie czy w ofercie się nie wspomina lub zdawkowo się je opisuje.

Wątek dotyczący tej strony pojawił się na też forum elektroda.pl.

Aktualizacja 10:04 – strona gpslocalizator.pl jest niedostępna, a strona sms-szpieg.pl jest w przebudowie.

Zobacz także: