Często przy przeglądaniu stron internetowych nie zastanawiamy się, czy są one bezpieczne oraz czy nie stwarzają zagrożenia. Warto jednak zwiększyć ostrożność, co pomoże nam uniknąć wielu zagrożeń czyhających na nas w Sieci.

Jak sprawdzić, czy strona na którą chcemy wejść jest bezpieczna?

Wystarczy wejść na stronę mywot.com i wpisać w wyszukiwarce adres strony internetowej z której pragniemy skorzystać. Tutaj przykładowo sprawdzamy stronę www.novell.com


Następnie pojawią się informacje związane z bezpieczeństwem strony, a dokładniej, czy strona jest godna zaufania, czy dostawca jest wiarygodny, jak również czy nasza prywatność jest chroniona oraz czy strona jest bezpieczna dla dzieci.

Na stronie są również widoczne komentarze innych użytkowników.

W celu zwiększania bezpieczeństwa stron z których korzystamy, my sami możemy je oceniać pod kątem wyżej wymienionych kategorii, a co za ty idzie możemy przyczynić się do ochrony bezpieczeństwa innych użytkowników.


Dodatkowo  możemy zainstalować do swojej przeglądarki dodatek, który pozwoli nam na bezpieczne przeglądanie stron bez konieczności wchodzenia na stronę mywot.com


Różnokolorowe witryny WOT mogą pomóc w uniknięciu oszustwa. Kolory widoczne po prawej stronie każdego linku obrazują stopień zagrożenia danej strony i są  zgodne z kolorami sygnalizacji świetlnej.

Zielony – strona jest bezpieczna

Żółty – należy zwiększyć czujność

Czerwony – strona stwarza zagrożenie

W przypadku, gdy strona okaże się niebezpieczna,  pojawi się komunikat:


Źródło:

mywot.com

billmullins.wordpress.com

Zobacz także: