Wielkie wycieki haseł z największych portali takich jak Linkedln pokazują, że użytkownicy wkładają niewiele wysiłku w zabezpieczanie swoich profili. A czy Twoje hasła dobrze chronią Twoje konta?

Wciąż wielu ludzi denerwuje się, że portale wymagają wymyślania haseł z określoną liczbą liter czy znaków. To jednak zwiększa nasze bezpieczeństwo w Sieci.

Powtórzymy więc to raz jeszcze: tak, liczba i rodzaj znaków w haśle naprawdę robią różnicę! Jaką? Dodawanie symbolu eliminuje możliwość prostego ataku słownikowego (dosłownie za pomocą słowa ze słownika). Hasło jest więc znacznie trudniejsze do złamania.

Kliknij i sprawdź sam jak szybko można złamać Twoje hasło!

6 znaków w haśle to 2,25 mld możliwych kombinacji.

Można je złamać on-line za pomocą aplikacji internetowej z prędkością tysiąca pomysłów na sekundę – zajmie to niecałe cztery tygodnie.

Nietrudno zdobyć hasło przy użyciu dużej mocy serwerów. Działają one z prędkością stu miliardów kombinacji na sekundę. Aby złamać Twoje hasło wystarczy 0.0224 sekundy!

Jeszcze szybciej można je zdobyć w trybie offline, przy wykorzystaniu wielu równoległych  klastrów, które działają z prędkością stu pomysłów na sekundę. Wystarczy więc 0.0000224 sekundy, aby poznać Twoje hasło.

Specjaliści od bezpieczeństwa informatycznego ciągle powtarzają: dodanie symbolu, pomieszanie małych liter z dużymi, sprawia, że złamanie Twojego hasła jest o wiele trudniejsze!

Zachęcamy również do lektury naszego artykułu Bezpieczne hasło, które da się zapamiętać.


Źródło:

http://www.itworld.com

Obrazek pochodzi ze strony www.flickr.com

Zobacz także: