Użytkownicy Facebooka od kilku dni dostają fałszywe powiadomienia z Facebooka. Informowani są o tym, że ktoś oznaczył ich na zdjęciu. Wiadomość ta zawiera jednak złośliwe oprogramowanie.

 Korzystający z Facebooka po raz kolejny borykają się z problemem z bezpieczeństwa na tym portalu. Powiadomienie, które przychodzi na skrzynkę pocztową do złudzenia przypomina wiadomość od społecznościowego giganta.  Mail zatytułowany jest „jeden z Twoich znajomych oznaczył Cię na zdjęciu”.

Aby jeszcze bardziej zaciekawić odbiorcę wiadomości, dodawana jest informacje, że osoba, która nas oznaczyła jest naszym bliskim znajomym. Mail zawiera załącznik, w którym jest zdjęcie. Oczywiście już to powinno obudzić naszą czujność, ponieważ Facebook nigdy nie wysyła załączników, tylko linki do serwisu.

Nie trzeba wcale być geniuszem, żeby domyślić się, że w załączniku jest złośliwe oprogramowanie. Firma Sophos, zajmująca się bezpieczeństwem w sieci, zakwalifikowała je jako trojana.

Trojan tworzy sobie folder na naszym komputerze C:\Documents and Settings\All Users\svchost.exe i swobodnie się rozsyła. Sprawdźcie czy nie macie takiego pliku u siebie. Jeżeli tak, to skasujcie go i przeskanujcie swoje urządzenie w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania.


Źródło: http://www.net-security.org

Zdjęcie:  http://www.net-security.org

Zobacz także: