Zamykasz drzwi do domu? Montujesz alarm w samochodzie? Jeżeli tak, to na pewno zależy Ci na bezpieczeństwie. Tym bardziej więc powinieneś zadbać o swój przenośny sprzęt. Rozwój technologii jest naszym sprzymierzeńcem i ochrona smartfona czy tabletu to łatwizna. Poniżej wrzucamy kilka rad jak dbać o bezpieczeństwo.

1. Zablokuj dostęp do swojego telefonu kodem PIN a nawet hasłem dostępu

 Czy wiesz, że ponad 50 proc. użytkowników nie ma nawet hasła, które chroniłoby jego telefon przed dostępem obcych osób?

A ustawienie hasła, to najszybsza i wyjątkowo skuteczna metoda ochrony Twoich danych przed przeglądaniem Twoich zdęć, kontaktów czy notatek.

2. Kopie zapasowe!

O kopiach zapasowych przypominamy często.  I wcale nie dlatego, że lubimy zanudzać, ale dlatego, że jest to niesamowicie ważne. Wyobrażasz sobie, że dziś tracisz wszystkie dane jakie posiadasz na laptopie, smartfonie czy tablecie? Nie byłoby to przyjemne. Dlatego regularnie rób kopie zapasowe.

3. Daj szansę na odnalezienie się Twojemu smartfonowi

Wyobraź sobie taką sytuację: gubisz telefon i co? Na rynku jest dostępnych wiele aplikacji na Androida i Apple, które dają możliwość skontaktowania się ze znalazcą. Zdalnie możesz uruchomić aplikację, które powie osobie, która znalazła samrtfon, jak Cię namierzyć i zwrócić sprzęt.

4. Zapisz numer seryjny telefonu

Posiadając numer seryjny będziesz mógł zgłosić jego kradzież czy zgubienie na policję. Numer zostanie wprowadzony do bazy jako kradziony, są małe szanse na jego odzyskanie, ale trzeba skorzystać ze wszystkich możliwości.

5. Zainstaluj oprogramowanie chroniące w czasie kradzieży

Producenci aplikacji oferują wiele ułatwień, które zabezpieczą nasz sprzęt w czasie kradzieży. Zanim wiec stracimy swój smartfon warto zainstalować aplikację, dzięki której zdalnie zablokujemy telefon, skasujemy jego zawartość czy namierzymy jego sygnał GPS.


Źródło informacji: http://www.intel.com

Zdjęcie: http://www.intel.com

Zobacz także: