Regularnie publikujemy informacje o najgłupszych przestępcach, których udało się złapać dzięki Facebookowi. I wcale nie dlatego, że gigant społecznościowy przyczynił się do tego jakoś wyjątkowo. Sami przestępcy zrobili wszystko, żeby udało się ich namierzyć. Po prostu sami przyznali się do popełnienia przestępstwa na swoich profilach. Przedstawiamy najgłupsze wpadki, dziwnym trafem wszystkie pochodzą z USA.

Naszym ulubieńcem jest Michael Baker, 23 letni Amerykanin, który na swoim Facebooku pochwalił się niecodziennym zdjęciem. Przedstawia ono uśmiechniętego Michaela, który kradnie benzynę z radiowozu. Chłopak szybko trafił za kratki. Nie wiele go to jednak nauczyło, bo po wyjściu bardzo chętnie chwalił się tym, że trafił do więzienia przez Facebooka.

 Amerykańska policja zatrzymała dziesięciu mężczyzn, którzy porozumiewali się swoistym kodem na Facebooku. Przy użyciu skrótów opisywali swoje dokonania, wśród których były: morderstwo, nielegalne posiadanie broni i handel narkotykami. Młodzieńcy, wszyscy między 17 a 27 rokiem życia, trafili do więzienia. Okazuje się, że przypadki chwalenia się popełnionymi przestępstwami w mediach społecznościowych jest tak częste, że policja tworzy specjalne wydziały, które tropią tego typu wyznania.

19-letni Benjamin Rutkowski i 21-letni Kai Christensen z Utah także wpadli przez Facebooka. Pochwalili się swoim wyjątkowym osiągnięciem. Ustawili oni śmiertelnie niebezpieczne pułapki wzdłuż szlaku dla turystów. Nie udało im się przekonać policjantów, że chcieli polować „tylko” na zwierzęta.

19-letni Jonathan Parker także nie błysnął inteligencją. Włamał się do mieszkania, skradł diamentowe pierścionki i na koniec postanowił sprawdzić swojego Facebooka. Zapomniał jednak się wylogować, więc policja zatrzymała go zaledwie kilka godzin po włamaniu. Skradzioną biżuterię udało się odzyskać.

Jeszcze większą fantazją wykazał się Rodney Knight Jr., także nastolatek. Włamał się do mieszkania Marca Fishera, ukradł klika przedmiotów. Zanim jednak uciekł z miejsca zdarzenia zrobił sobie pamiątkowe zdjęcie z łupami. Fotografię umieścił na…profilu syna Fishera. Oczywiście został zatrzymany. Policjanci wpisali go na listę najgłupszych przestępców z jakimi mieli styczność.


Źródło: http://mashable.com

Zdjęcie: http://mashable.com

Zobacz także: