Jak podaje serwis Bothunters.pl, złodzieje z San Francisco znaleźli ciekawy sposób na kradzież pieniędzy z bankomatów – przyklejali kluczowe klawisze takie jak „Enter”, „Clear” i „Cancel”, że nie reagowały one na dotyk.

Pod dokładnym przyklejeniu ww. klawiszy, przestępcy czekali w ukryciu na ofiarę – kiedy przy próbie wypłaty pieniędzy klient zdążył już wpisać kod PIN, nie był w stanie zakończyć operacji, ani wycofać wprowadzonych danych. Wtedy najczęściej udawał się  on do pobliskiego oddziału banku z prośbą o pomoc, a złodzieje wkraczali do akcji. Większość bankomatów posiada bowiem dotykowe ekrany, o czym wiedzą nie wszyscy użytkownicy, a z czego zdawali sobie sprawę oszuści, więc posiadając już kod do danego rachunku, wystarczyło dokończyć operację za jego właściciela.

Choć sprawa trafiła na policję i udało się zatrzymać podejrzane osoby, nie oznacza to wcale, że nie powinniśmy się obawiać takiego typu niebezpieczeństw. Przed przystąpieniem do wypłaty pieniędzy z bankomatu, warto sprawdzić stan klawiatury – czy nie jest na niej coś naklejone oraz czy wszystkie przyciski są aktywne. I ciekawe czy polskie bankomaty też mają ekrany dotykowe.


Źródło:

http://bothunters.pl/

http://sanfrancisco.cbslocal.com/

Zobacz także: