Książe William, kandydat do brytyjskiego tronu, zamieścił na swojej oficjalnej stronie serię zdjęć ze swojej pracy  w RAF, siłach lotniczych Wielkiej Brytanii. Zdjęcia przedstawiają jego działania w akcji ratunkowej przy poszukiwaniu śmigłowca. Kilka niewinnych zdjęć postawiło  na nogi  służby bezpieczeństwa w całym kraju.

Wśród zdjęć, na których widać księcia Wiliama jest kilka, na których książę siedzi w pokoju RAF. I nie byłoby w tym dziwnego, gdyby nie fakt, że na jednym z nich widać poufne dane. Na ścianie – tuż za księciem widnieje kartka, na której napisane jest login i hasło do logowania do bazy RAF. Zdjęcia bardzo szybko zaczęły być udostępniane przez agencje prasowe na całym świecie. W ciągu kilku minut zdjęcia obiegły cały świat.

Poufne informacje zostały beztrosko powieszone na kartce papieru na ścianie. Co gorsze, hasło było tak proste do zgadnięcia, że do jego „złamania” nie potrzebny byłby nawet haker. I chociaż hasło zostało już zmienione przez RAF, to mamy nadzieję, że tym razem trochę bardziej się postarali w jego układania, aby trudniej było je złamać. To samo zalecamy Wam, a jak już robicie zdjęcia w swoim biurze, to upewnijcie się, że w tle nie ma poufnych informacji.


Źródło: http://nakedsecurity.sophos.com

 Zdjęcie: http://nakedsecurity.sophos.com

Zobacz także: