Nawet serwis Twitter nie obronił się przed scammerami, którzy rozsyłają złośliwe oprogramowanie „Sprawdź kto oglądał Twój profil na Facebooku”. Spam, który od dawna gnębi użytkowników największego portalu społecznościowego, przeniósł się także na serwis mikroblogowy.

 „Właśnie pojawiała się nowa aplikacja do sprawdzania kto oglądał Twój profil na Facebooku! Teraz możesz zobaczyć kto sprawdza Twój profil! Zobacz Top10 Podgladaczy tutaj >>> [link usunięty]” – zachęca komunikat, który rozprzestrzenia się na  mikroblogu.

Oszuści bazują na tym, że wielu użytkowników Twittera ma także konta na Facebooku. Jest więc spora szansa, że co najmniej kilku z nich ulegnie pokusie, aby zobaczyć kto oglądał ich profil.

Ci, którzy uwierzą w tę informację, są zabierani do kolejnej strony. Tam zachęcani są do kliknięcia w przycisk „lubię to”, aby promować oszustwo na Facebooku. Następnie muszą kliknąć „zobaczy wyniki” i strona prosi ich o zainstalowanie fałszywej aplikacji.

Jednak nawet zainstalowanie jej nie spodowuje, że dowiemy się kto oglądał nasz profil na Facebooku. Użytkownik po raz kolejny jest proszony o weryfikację swoich danych. Musi podać swój wiek, aby zobaczyć oczekiwaną zawartość.

Jest to typowe oszustwo i użytkownik i tak nie dowie się kim są podglądacze na jego profilu.

Użytkownicy, którzy dali złapać się w tę pułapkę koniecznie muszą usunąć fałszywą aplikację ze swojego konta, aby dalej nie rozsyłać jej do innych osób. Przeskanowanie komputera też nie zaszkodzi, a upewni nas, że nie mamy żadnego złośliwego oprogramowania.


Źródło: http://www.net-security.org

Zdjęcie:  http://www.net-security.org

Zobacz także: