Ogólny poziom infekcji internetowych w Polsce wzrasta, ale co istotne – koncentruje się głównie w kilku krajowych ośrodkach.

Z raportu analityków Kaspersky Lab, na temat aktywności szkodliwego oprogramowania na obszarze Polski w lutym bieżącego roku wynika, iż niemal 80% infekcji w całym kraju obserwowane jest w dziesięciu najczęściej atakowanych miastach.

Na pierwszej pozycji znalazła się niezmiennie już od dłuższego czasu Warszawa. Na kolejnym miejscu uplasował się Wrocław (który w porównaniu z poprzednim rankingiem podwoił liczbę zarażeń). Nowością w rankingu jest obecność Olsztyna, w miejsce Gdyni, która wypadła z listy dziesięciu najczęściej infekowanych polskich miast. Liderem rankingu województw pozostaje mazowieckie, a status najbardziej bezpiecznych uzyskały województwa opolskie, świętokrzyskie, lubuskie oraz podlaskie.

Najczęściej w komputerach polskich internautów w lutym spotkać można było szkodnika o nazwie HEUR:Trojan.Win32.Generic, którego udział w liczbie infekcji sięga 10,64%.

Źródło: www.di.com.pl

Zobacz także: