Twitter, serwis społecznościowy umożliwiający mikroblogowanie, po raz pierwszy w swojej historii zablokował konto użytkownika.  Restrykcje spotkały niemieckie ugrupowanie „Besseres Hannover”, o zablokowanie którego poprosiła niemiecka policja.

O zamknięcie konta organizacji „Besseres Hannover” zwróciła się do Twittera niemiecka policja. Kilka tygodni temu ugrupowanie zostało w Niemczech zdelegalizowane. Jego członkowie podejrzewani są o szerzenie zakazanych treści, w tym podżeganie do nienawiści na tle narodowościowym.

Alex Macgillivray, rzecznik Twittera, przyznał, że  to pierwszy przypadek, kiedy Twitter zdecydował się na zablokowanie jakichkolwiek treści w swoim serwisie.

Blokowanie kont na Twitterze stało się możliwe w styczniu, kiedy firma wprowadziła nową politykę prywatności. Władze  serwisu zapewniały wtedy, że będzie on interweniował tylko wtedy, gdy będzie to niezbędne.

Twitter nie zamknął jednak konta całkowicie, o co prosiła policja. Profil nie działa tylko na terytorium Niemiec. W innych częściach świata nadal jest widoczny dla internautów.

„Besseres Hannover”  od 2008 roku prowadziło akcje skierowane przeciwko obcokrajowcom, rozprowadzało prawicowe ulotki wśród młodzieży w szkołach i uprawiało propagandę nienawiści.

Zobacz także: