W rosyjskojęzycznym serwisie społecznościowym Twitter  pojawiła się fala spamu, zawierającego złośliwe linki.

Tego typu posty zachęcają do pobrania różnych treści – począwszy od gry Lineage II i audiobooków, a skończywszy na  dokumentach linii lotniczych „Rossija”. Przedstawiciele przewoźnika już zamieścili stosowny wpis na swoim mikroblogu informujący o niebezpieczeństwie związanym z pobieraniem tego typu danych.

Do złośliwych linków, zamieszczonych w postach, są automatycznie dołączane takie popularne tagi jak „#Россия” („Rosja”), „#новости” („wiadomości”), „#интернет” („Internet”) i „#Москва” („Moskwa”).

Tego typu spam pojawił się w Internecie po 25 stycznia – wtedy niektórzy blogerzy zauważyli, że po spotkaniu prezydenta Dimitrija Miedwiediewa ze studentami Uniwersytetu Moskiewskiego im. M. Łomonosowa w Twitterze pojawiło się sporo wpisów oznaczonych tagiem „#жалкий” („żałosny”). To określenie często pojawia się we wpisach krytykujących działania prezydenta.

Na chwilę obecną [w momencie publikacji notatki w języku rosyjskim, przyp. tłum.] w Twitterze co minutę pojawia się kilkadziesiąt wpisów z tagiem „żałosny”.


Źródło:

http://www.lenta.ru/

Zobacz także: