Security Awareness

Tagiochrona danych

Kto zagraża bezpieczeństwu firmy? – Pracownicy

Nawiązując do naszego ostatniego artykułu, dzisiaj przedstawiamy wyniki badań rosyjskiej firmy "Kod bezopasnosti", producenta programów antywirusowych, przeprowadzonych wśród 100 firm i dotyczących polityki bezpieczeństwa. Dają one dużo do myślenia.

Odcinek 1. Chroń swoje dane osobowe

Złodziejowi tożsamości nasze dane osobowe mogą zapewnić dostęp do konta bankowego czy danych medycznych. Zagrożenia w Internecie nie są wirtualne, podobnie jak kradzież dowodu osobistego czy paszportu w świecie rzeczywistym, dlatego warto zadbać o bezpieczeństwo swoich danych.

Jak USA dba o prywatność uczniów

100 tys. szkół w Stanach Zjednoczonych posiada bazy zwierające dane 55 milionów uczniów - nie tylko imiona, adresy czy numery ubezpieczenia społecznego (Social Security Number), ale również takie informacje jak stan zdrowia, uwagi nauczycieli czy zdobyte stopnie.

Facebook śledzi?

Facebook zdecydowanie powinien popracować nad ochroną prywatności. Okazało się, że dodanie nowych opcji może spowodować, że nawet jeśli wylogujemy się z serwisu, nasza przeglądarka będzie śledzić kolejne strony, które odwiedzamy i przesyłać te dane z powrotem do Facebooka.

Firmy nie dbają o dane na dyskach USB

Przenośne pamięci USB są bardzo popularne i wygodne w użyciu. Korzystają z nich nie tylko prywatni użytkownicy, ale też duże firmy i organizacje. Jednak pomimo to, że zapisujemy na nich wiele danych, w tym również wrażliwych, nasze pojęcie o potrzebie zapewnienia im bezpieczeństwa jest niewielkie. Tak wykazały ostatnie badania firmy Ponemon...