Jedziesz na wakacje za granicę? Jeśli zamierzasz korzystać z Internetu w roamingu, przed wyjazdem sprawdź ile może kosztować Cię taka usługa.

Według danych portalu webhosting.pl, korzystając z Sieci w smartfonie czy laptopie przez modem komórkowy za granicą na terenie UE zapłacimy nawet 20 złotych za przesłanie 1 MB danych. Co zrobić, aby uniknąć niemiłego zaskoczenia po powrocie z urlopu?

  • Przeczytać dokładnie umowę z operatorem odnośnie kosztów danej usługi.
  • Jeśli cena wydaje nam się zbyt wysoka, przed wyjazdem za granicę zawsze można taką opcję wyłączyć.
  • Jeżeli nie wyobrażamy sobie braku łączności z Siecią w czasie wakacji, najlepiej skontaktować się z operatorem, aby wykupić specjalny pakiet.
  • W przypadku dłuższego pobytu można pomyśleć o zdjęciu simlocka z naszego telefonu i kupieniu startera lokalnego operatora.

Dobra wiadomość jest taka, że przed nadużyciami ze strony operatorów sieci w przypadku gdy zapomnimy o istnieniu opisywanej usługi, chronią nas limity nałożone przez Unię Europejską oraz indywidualnie przez operatorów. Każdy z nich może ustalić niższy limit, ale nigdy nie wydamy więcej niż 50 euro z VAT miesięcznie. Jeśli ten próg zostanie przekroczony, usługa zostanie automatycznie wyłączona.

Jednak lepiej jechać na wakacje z głową:)


Źródło:

http://webhosting.pl/

Zobacz także: