Ankieta przeprowadzona przez firmę TeleNav, Inc. miała na celu zbadanie w jakim stopniu Amerykanie są przywiązani do swoich telefonów komórkowych. Niektóre wyniki okazały się zaskakujące.

Wspomniana ankieta została przeprowadzona w lipcu br. na grupie 514 osób, a jej rezultaty dobitnie pokazały jak duży wpływ ma posiadanie telefonu na jego użytkownika. Wśród ankietowanych znajdowali się użytkownicy zwykłych telefonów komórkowych oraz smartfonów. Okazało się przy tym, że największą skłonność do zrezygnowania z różnych codziennych przyjemności wykazali użytkownicy iPhone’ów.

Na pytanie „Z czego byłbyś w stanie zrezygnować w ciągu tygodnia – używania telefonu czy…” padały następujące odpowiedzi:

1/3 respondentów była gotowa w tym czasie zrezygnować z kontaktów seksualnych, w tym 70% wypowiedzi należało do kobiet. 54% natomiast zadeklarowało przerwanie zajęć sportowych. Co się zaś tyczy przyjemności smakowych, to 55% ankietowanych mogłoby zrezygnować z picia kawy, 70% – alkoholu, a 63% – jedzenia czekolady.
Jedna osoba na pięć byłaby w stanie przez tydzień chodzić boso, ale za to z telefonem – w tym wypadku prym wiedli użytkownicy iPhone’a (43%) przed właścicielami Androida (27%) i BlackBerry (25%).

Pozostałe wyniki ankiety zostały odpowiednio zaprezentowane w formie diagramów i statystyk:


Źródło:

http://www.telenav.com/

Zobacz także: