W których krajach komputery są najbardziej narażone na ataki hakerów? Firma AVG opublikowała raport na temat najbardziej niebezpiecznych państw w Sieci.

Badania zostały przeprowadzone pod koniec lipca (na podstawie ataków dokonanych w tym miesiącu). AVG miało do dyspozycji 144 krajów, w tym 100 komputerów. Stąd została wyliczona  przeciętna liczbę ataków na jednego mieszkańca w kraju.

Wyniki są następujące:

Liderem jest  Turcja, gdzie zagrożony jest 1 na 10 mieszkańców,  następnie Rosja – 1 na 15, Armenia  1 na 24, Azerbejdżan 1 na 39, w Usa 1 na 48, UK 1 na 63, Australia 1 na 75, Niemcy 1 na 83.

Natomiast do najbezpieczniejszych państw można zaliczyć Sierra Leone gdzie ataki wynosiły 1 do 692, Nigeria 1 do  442.

Skąd taka dysproporcja?

Jedną z przyczyn może być łatwiejszy dostęp do kafejek internetowych, do nielegalnych filmów, stron internetowych. Inną – może być nieostrożność użytkowników, czyli użyczanie swoich komputerów innym użytkownikom. Korzystając z nie swojego komputera powinniśmy się upewnić, że zostaliśmy wylogowani ze strony, z której korzystaliśmy.

Poniżej znajduję się odnośnik do strony, na której ukazana jest szczegółowa mapa zagrożonych terenów: www.thompson.blog.avg.com

Źródło: www.sourcewire.com

Zobacz także: