Aplikacje mobilne są nowym kanałem działania dla cyberprzestępców kradnących nie tylko nasze dane, ale także pieniądze.  Liczba aplikacji, które infekują telefony czy tablety drastycznie wzrosła.

Aby zwalczyć ten problem firma EMC, wprowadziła RSA FraudAction Anti Roug App Service, serwis, który pomagać zidentyfikować i podjąć działania przeciwko  aplikacjom mobilnym, które służą do rozprowadzania  złośliwego oprogramowania lub ataków typu phishing.

Z raportu TrendMicro TrendLabs wynika, że liczba złośliwych aplikacji na  Androida skoczyła do ponad 20 tysięcy  w lipcu 2012. Natomiast raport  Goode pokazuje, że  aż  71 procent organizacji pozwala swoim pracownikom korzystać z własnych urządzeń mobilnych do pełnienia zawodowych obowiązków.

Nowy serwis RSA został zaprojektowany, aby monitorować wszystkie większe sklepy z aplikacjami  dla mobilnych systemów operacyjnych.  Jego głównym celem jest zwalczanie nadużyć finansowych. Usługa została zaprojektowana, aby pomóc  organizacjom w zmniejszaniu strat wynikających z oszustw.  Sklepy internetowe z aplikacjami są stale monitorowane i ciągle podejmowane są działania wobec nieuczciwych producentów.

– Jesteśmy zdania, że organizacje oferujące legalne aplikacje mobilne wykorzystywane do bankowości internetowej, handlu detalicznego, gier i innych funkcji nie są gotowe i w większości nieświadome zagrożeń dla mobilnych aplikacji –  mówi Dan Schiappa, wiceprezes RSA.


 Źródło: http://www.cio.in

Zdjęcie: http://www.sxc.hu

Zobacz także: