W App Store,  sklepie internetowym dla posiadaczy urządzeń firmy Apple, właśnie padł rekord. Jest tam ponad milion aplikacji, które zostały zainstalowane 35 miliardów razy! Wynik ten ustawia Apple jako lidera w dziedzinie aplikacji mobilnych.

– Pokazuje to niezwykłe zainteresowanie większością aplikacji i przytłaczającą popularność platformy iOS – mówi Brian Blau, analityk w firmie Gartner. – Apple naprawdę przyciąga większość programistów, którzy tworzą te aplikacje- dodaje Blau.

Appsfire to aplikacja, która pozwala na śledzenie, odkrywanie i znajdowanie promocji na nowe aplikacje. I to właśnie z jej pomocą udało się ustalić, że w App Store od momentu jego otwarcia dla deweloperów w 2008 roku, do dziś pojawiło się milion aplikacji.  Liczba aplikacji podanych przez Apple różni się od liczby tych  dostępnych w App Store, ponieważ niektóre z nich już zostały wycofane ze strony.

Liczba aplikacji Apple od dawna wyprzedza konkurentów takich jak Android czy Windows Phone. Apple próbuje gonić Google Play  z aplikacjami na Androida. Oficjalnie mieści on ponad 600 tysięcy aplikacji i gier, z 20 miliardami instalacji do tej pory. Ale ilość niekoniecznie jest wskaźnikiem jakości. – Ogólnie rzecz biorąc Apple znacznie wyprzedza Google Play – mówi Ouriel Ohayon,  współzałożyciel Appsfire. – Google wciąż jest w tyle pod względem obsługi płatności, piractwa i jakości aplikacji w ogóle – dodaje Ohayon.


Źródło: http://www.wired.com

Zdjęcie: http://www.gsmmaniak.pl

 

 

 

Zobacz także: