Holly Jacobs pozwała swojego byłego chłopaka Ryana Seay oraz cztery strony internetowe, które opublikowały jej rozbierane zdjęcia. Według nowego prawa stanu Floryda osoby odpowiedzialne za naruszenie prywatności Jacobs mogą trafić nawet na 5 lat do więzienia oraz zapłacić spore kary finansowe.

Na skutek rozprzestrzenienia się zdjęć i jej danych musiała wielokrotnie zmieniać swoje adresy e-mail i numery telefonu, miała także problem z kontynuacją nauki na uczelni. Ostatecznie doprowadziło to do tego, że zmieniła też imię i nazwisko.

Historii, jak ta wyżej jest coraz więcej, za każdym razem wychodzi nieświadomość konsekwencji, jakie niesie każde działanie w Internecie.

Cos takiego jak anonimowość dla kogoś, kto nie specjalizuje się w bezpieczeństwie IT, praktycznie nie istnieje i namierzenie osoby, która zamieściła rozbierane zdjęcia swojej byłej wcale nie jest czymś trudnym. Dlatego też nie napiszemy Wam „Nie zamieszczajcie zdjęć swoich byłych na stronach porno”, tylko „Zanim wrzucicie rozbierane zdjęcia swoich byłych pamiętajcie, że Policja bardzo szybko Was namierzy”;)

Więcej: nakedsecurity.sophos.com, grafika: sxc.hu

Zobacz także: