Tysiące telefonów z Androidem zostało zainfekowanych przez wirusa. Złośliwe oprogramowanie przenosi się wraz z pobieraniem tapety z nagimi zdjeciami kobiet. Wirus szalejący w Chinach trafił już do 500 tysięcy użytkowników.

Malware po zainstalowaniu na naszym telefefonie  samowolnie dokonuje transakcji, kradnie numery kart bankowych oraz historie przelewów. Wysyła także sms na płatne strony i szybko przenosi się na kolejne telefony.  Może narazić użytkownika na spore straty.

Złośliwe oprogramowanie jest wykrywane przez Sophos Anti-Virus jako Andr / SMSZomb-A. Antywirusa można za darmo pobrać z tej strony.  Warto go zainstalować i chronić swój telefon przez zagrożeniami.

Choć ten konkretny malware jest wyraźnie kierowany do użytkowników z siedzibą w Chinach, to warto mieć oczy szeroko otwarte. Specjaliści z branży bezpieczeństwa internetowego, obserwują stały wzrost zainteresowania cyberprzestępców urządzeniami z systemem Android. Im szybciej użytkownicy tego systemu zaczną myśleć o swoim bezpieczeństwie, tym lepiej dla nich. Zwłaszcza, że złośliwe oprogramowanie można pobrać nie tylko z nieznanych stron, ale także w oficjalnym sklepie Google Play.


Źródło: http://nakedsecurity.sophos.com

Zdjęcie: http://www.sxc.hu

Zobacz także: