Facebook daje możliwość obdarowywania znajomych na Facebooku. Prezenty są prawdziwe i dostarczane na domowy adres znajomego. Płatność za nie odbywa się poprzez serwis społecznościowy. Dzięki temu Facebook zgromadzi o nas kolejne dane: numer karty kredytowej, adres oraz informacje na temat relacji z konkretnymi osobami.

Użytkownicy serwisu mogą wysłać prezent klikając na odpowiednią opcję w panelu z przypomnieniami o urodzinach lub bezpośrednio z linii czasu. Sami zadecydujemy czy informacje o podarowanym prezencie będą prywatne lub publiczne. Obdarowywani otrzymają powiadomienie o oczekującym prezencie i dopiero ich zgoda na prezent pozwoli na dostarczenie niespodzianki. Zamawiający płaci kartą kredytową i wybiera adres, gdzie prezent ma zostać dostarczony. Płatności realizowane są za pośrednictwem Facebooka, podobnie jak płatność za gry na tym portalu.

Usługa ta (Gifts) dostępne jest na razie w wybranych miastach Stanów Zjednoczonych. Jednak użytkownicy w innych krajach już wkrótce będą mogli obdarowywać swoich znajomych.

Gifts nie jest pierwszą próbą wprowadzenia prezentów do Facebooka. Kilka lat temu serwis dawał taką możliwość, pomysł ten wtedy się nie sprawdził.


Źródło: http://mashable.com

Zdjęcie: http://mashable.com


Polecane:

Jak sprawdzić kto oglądał nasz profil na Facebooku?

 Facebook wprowadza nową funkację dla par i przyjaciół

Jak sprawdzić kto wyrzucił nas ze znajomych na Faceboku?

Zobacz także: