Facebook uruchomił najnowszą funkcję ”Strony dla par” (Couple pages). Opcja umożliwia prowadzenie wspólnego konta dla dwóch osób, także przyjaciół. Niestety społecznościowy gigant nie przewidział tego, jak można wyłączyć tę funkcję.

Wspólne konto umożliwia korzystanie z większości funkcji, które są dostępne dla pojedynczego konta: można więc razem publikować wszystkie posty czy zdjęcia. Możliwość została taka wprowadzona także dla przyjaciół, aby więc uruchomić taką funkcję nie trzeba być w związku z kimkolwiek. I właśnie to powoduje najwięcej obiekcji, dlatego, że Facebook nie będzie weryfikował tych znajomości. Każdy więc może wybrać sobie nasz profil do prowadzenia wspólnego konta. Na razie portal społecznościowy nie daje możliwości zrezygnowania z tej funkcji, kiedy ktoś stworzy z nami wspólne konto bez naszej zgody.

„Nie wydaje się, że istnieje sposób, aby użytkownicy mogli blokować przyjaciół lub znajomych, którzy zechną prowadzić z nimi wspólne konto. Jeśli zazdrosna dziewczyna zobaczy, że na Facebooku została stworzona strona z jej chłopakiem przez jego byłą narzeczoną, to jego życie może zostać narażone na wiele komplikacji” – pisze Shane McGlaun z bloga SlashGear.


Źródło: http://ca.shine.yahoo.com

http://www.dailymail.co.uk

Zdjęcie: http://newsroom.fb.com


Polecamy:

Jak sprawdzić kto oglądał nasz profil na Facebooku?

Facebook chce znać Twój adres domowy i numer karty kredytowej

Jak sprawdzić kto wyrzucił nas ze znajomych na Facebooku?

Zobacz także: