Użytkownicy zakładający swój profil w Facebooku będą pouczani jak chronić swoją prywatność i dbać o to, aby kontrolowali kto ma dostęp do ich danych. Lekcje będą jednak udzielane tylko nowym użytkownikom, ci którzy mają już założone tam konto muszą liczyć na własną ostrożność.

Facebook w czterech krokach nauczy jak należy publikować i udostępniać informacje o sobie. Dzięki temu nowi użytkownicy dowiedzą się tym, że można wybierać odbiorców treści, które udostępniamy na osi czasu, na przykład można udostępniać publicznie nazwę szkoły, a zdjęcia udostępniać tylko znajomym. Posiadacze kont na Facebooku zostaną poinformowani o tym, że można ukryć treści opublikowane przez innych na ich osi czasu.

Nowi użytkownicy nauczą się także jak działa funkcja oznaczania i o tym, że można  ograniczyć kto może wysyłać do nich zaproszenia do grona znajomych.

Najważniejsze jednak, że Facebook wreszcie zaczął infomormować o tym, że niektóre aplikacje mogą podkradać nasze prywatne dane. A  ci którzy już mają konto na Facebooku muszą liczyć na swój rozsądek.

Zdjęcia: Security Awareness

 

Zobacz także: