Twierdzisz, że potrafiłbyś zhakować Chrome, przeglądarkę Google? Firma zaprasza wszystkich śmiałków do udziału w konferencji CanSecWest, poświęconej bezpieczeństwu, w czasie której będzie okazja wypróbować swoje siły.

Dla osób, które odnajdą luki w przeglądarce, Google oferuje nagrody o łącznej wartości miliona dolarów.

Ogłoszony konkurs nosi nazwę Pwnium. Można w nim wygrać nagrody o wartości 20,000, 40,000 i 60,000 dolarów w zależności od ilości wykrytych luk i ich znaczenia dla bezpieczeństwa przeglądarki. Warunkiem jest korzystanie z systemu operacyjnego Windows 7.

Konkurs Pwnium będzie się odbywał równolegle z tradycyjnym Pwn2Own, podczas którego hakerzy starają się wykryć niedoskonałości w systemach bezpieczeństwa różnego oprogramowania. Google zdecydowało się zorganizować własny konkurs, ponieważ organizatorzy imprezy zmienili regulamin, który nie wymagał od hakerów przekazania pełnej informacji odnośnie znalezionej luki.

Współpraca ze środowiskiem hakerskim w tym wypadku może przynieść bardzo wiele korzyści, czego skutki widać już teraz – obecnie Google Chrome jest uznawana za jedną z najlepiej zabezpieczonych przeglądarek.

Z usług hakerów korzystają też m.in. Facebook.


Źródło tekstu i obrazka: http://www.myce.com/

Zobacz także: