Kamery, które obserwują ludzi i są w stanie przewidzieć będzie ich następny ruch, brzmi jak science fiction, ale staje się to coraz bardziej realne. Naukowcy z Carnegie Mellon University zapewniają, że takie rozwiązanie jest jak najbardziej możliwe.

Amerykański rząd sfinansował rozwój tzw. technologii automatycznego nadzoru. Badania prowadzone są na wspomnianym  Carnegie Mellon University. Naukowcy podzielili się swoimi przewidywaniami co do pracy.

Alessandro Oltramari, jeden z naukowców zajmujących się rozwojem tego systemu, zdradza kulisy rozwoju tej technologii. – Kamery będą mogły wychwycić każde podejrzane zachowanie. Co więcej, dzięki tej technologii, komputer uruchomi alarm, który powiadomi służby porządkowe o podejrzanym zachowaniu. Kamery zareagują jak ktoś np. porzuci bagaż na lotnisku czy dworcu – mówi Oltromari.

Komputerowe oprogramowanie do obserwowania tego co dzieje się na kamerach, już wkrótce może zastąpić ludzi. Wprowadzenie technologii wyeliminuje ludzkie błędy, zmęczenie czy możliwość przeoczenia czegoś istotnego. Kamery mają być wolne od błędów. Nowoczesna technologia ma mieć zastosowanie zarówno w wojskowości jak i wśród cywili.


Źródło: http://news.cnet.com

Zdjęcie:  http://news.cnet.com

Zobacz także: