Telefony z Androidem dają wiele możliwości, także do zabawy. Ale sprzęt z tym oprogramowaniem ma także problemy z bezpieczeństwem. Zanim stracisz swoje dane, dowiedz się jak je chronić.

Sprzęt z Androidem cieszy się coraz większym zainteresowaniem, przybywa także oszustów, którzy chcą na tej popularności zarobić. Prawda jest taka, że telefony z Adroidem potrzebują trochę więcej miłości i czułości od ich użytkowników, aby służyły długo i bezpiecznie.

 Kilka rad, jak uniknąć problemów z Androidem:

  • Nie lekceważ potęgi swojego telefonu

Telefon z Adroidem to prawie komputer. Zastosuj więc podobne zasady, co przy korzystaniu z PC z Windowsem. Zacznij od zainstalowania oprogramowania antywirusowego.

  • Zastanów się skąd pobierasz aplikacje

Użytkownicy Adroida muszą być wyjątkowo ostrożni przy pobieraniu i instalowaniu aplikacji. Korzystaj tylko z zaufanych sklepów z aplikacjami. Płatne programy oferowane za darmo, raczej na pewno są zainfekowane. I zamiast dobrej zabawy ściągniesz sobie kłopoty na głowę, no i na telefon.

  • Uważaj na wiadomości z nieznanych źródeł

Dostałeś wiadomość z nieznanego numeru zachęcającą do pobrania czegoś? Zastanów się zanim cokolwiek zrobisz. Skasują ją najlepiej i nie odpowiadaj. A już  pod żadnym pozorem nie ściągaj niczego na swój telefon.

  • Aktualizuj oprogramowanie

Tylko najnowsze oprogramowanie może zapewnić Ci bezpieczeństwo. Zawiera bowiem ono najlepszą ochronę przed nowymi wirusami czy złośliwym oprogramowaniem. Oczywiście nie trzeba dodawać, że pobieramy je tylko z oryginalnego źródła.

  • Kopie zapasowe!

Warto  o nich pomyśleć zanim nasz telefon trafi w niepowołane ręce. Wypracuj sobie nawyk regularnego wykonywania kopii zapasowych. Uchroni Cię to przed załamaniem nerwowym, kiedy stracisz wszystkie swoje zdjęcia, kontakty czy notatki. Dodatkowo warto pomyśleć o aplikacji, dzięki której zdalnie usuniesz zawartość swojego telefonu w trakcie kradzieży.

  • Ostrożnie z przelewami

Telefon to nie jest najlepszy urządzenie, aby płacić nim rachunki czy kupować przez internet. Nie od dziś wiadomo, że sieć wi-fi jest mniej bezpieczena, więc nie warto narażać się na przechwycenie swoich danych. A przecież nie chcesz, żeby Twoje dane swobodnie podróżowały po sieci. Ostrzeżenie to dotyczy przede wszystkim wi-fi w miejscach publicznych.

  • Ustaw hasło

Zostawiasz telefon na chwilę bez opieki? Każdemu się zdarza, więc zanim Twoje zdjęcia zaczną krążyć wśród Twoich znajomych w pracy, ustaw hasło dostępu. Chroń swoją prywatność, bo nikt tego nie zrobi za Ciebie.


Źródło: http://www.securitynewsdaily.com

Zdjecie: http://www.securitynewsdaily.com

Zobacz także: