W najnowszym raporcie o zagrożeniach internetowych McAfee ostrzega przed domenami .cm, które należą do afrykańskiego państwa o nazwie Kamerun. Cyberprzestępcy obrali ją sobie za cel prawdopodobnie z powodu łatwości zrobienia błędu przy wpisywaniu nazwy domeny .com.

Raport pokazuje, jak szybko cyber-przestępcy zmieniają taktykę, aby zwabić jak najwięcej ofiar i uniknąć wpadki. W zeszłym roku najbardziej ryzykowna była domena Hongkongu, która obecnie jest znacznie bezpieczniejsza” — powiedział Mike Gallagher, dyrektor ds. technicznych laboratorium McAfee Labs. „Cyber-przestępcy znajdują regiony, w których rejestracja witryn internetowych jest łatwa i tania oraz możliwie najmniej dla nich ryzykowna”.

W zeszłorocznej „Mapie zagrożeń w internecie”, jaką opublikował McAfee domena Kamerunu nie występowała w ogóle, a pierwsze miejsce zajmował Hongkong z domeną .hk.
Na skutek aktywnych działań administratorów domen hk. Hongkong w tym „spadł” na 33 miejsce. Obok Kamerunu w czołówce najniebezpieczniejszych domen, znalazły się domeny Chin (.cn), Wysp Samoa (.ws) i najbardziej obciążona ruchem sieciowym domena .com.

Źródło: www.efi24.com

Zobacz także: