Urząd Komunikacji Elektronicznej oraz F-Secure wspólnie podjęli inicjatywę zapoznania internautów z podstawową wiedzą o rozsądnym zachowaniu w Sieci.

Wynikiem tej współpracy jest nowy portal Przyjaznynet.pl – będący bazą wiedzy teoretycznej i dobrych praktyk, związanych z poruszaniem się w Internecie. Przedstawione zostało to w prosty i przystępny sposób, aby skorzystać z niego mogli zarówno dorośli, jak i ich dzieci. Dla tych drugich powstały  m.in. kreskówki i gry edukacyjne. Dorośli natomiast, obok informacji o ochronie rodzicielskiej, wyjaśnienia podstawowych definicji, odnajdą tam również numery telefonów oraz adresy stron internetowych fundacji i organizacji zajmujących się ochroną najmłodszych w internecie.

„Uważamy, że internetu nie należy się bać. Niemniej świat wirtualny nie różni się aż tak bardzo od realnego, dlatego w sieci można natknąć się na osoby chcące wyłudzić bądź ukraść ważne i poufne informacje, pieniądze czy wykorzystać naiwność dzieci. Z tego powodu firma F-Secure chętnie wspiera działania edukacyjne mające na celu poszerzenie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa” – wyjaśnia dyrektor zarządzający F-Secure Michał Iwan.

Źródło: www.di.com.pl

Zobacz także: