Security Awareness

TagiMcAfee

Ranking szkodników

Robak rozprzestrzeniający się za pomocą nośników USB, wyszukiwanie w internecie najnowszych informacji o trzęsieniach ziemi i innych ważnych wydarzeniach, konie trojańskie przeznaczone do kradzieży haseł to m.in. pozycje pierwszej piątki w rankingu szkodników, które sporządziła firma McAffe na I kwartał br.

Uwielbienie hakerów dla Facebooka nie słabnie!

Nieustannie informowani jesteśmy o nowych, coraz bardziej pomysłowych atakach na użytkowników Facebooka. W tym tygodniu cyberprzestępcy postanowili wykorzystać ludzką ciekawość i nieodpartą chęć dowiedzenia się kto odwiedza ich facebook'owy profil.

McAfee: uwaga na domeny .com

W najnowszym raporcie o zagrożeniach internetowych McAfee ostrzega przed domenami .cm, które należą do afrykańskiego państwa o nazwie Kamerun. Cyberprzestępcy obrali ją sobie za cel prawdopodobnie z powodu łatwości zrobienia błędu przy wpisywaniu nazwy domeny .com.

Inauguracja Compendium Bezpieczeństwa

Po latach prób i wdrożeń na Zachodzie model szkoleń Security Awareness w końcu dotarł do Polski. Do potrzeb polskiego rynku szkolenia Security Awareness dostosowało Compendium Centrum Edukacyjne i wprowadziło je pod marką "Compendium Bezpieczeństwa".