Piękna pogoda, słońce – któż z nas nie myśli o wycieczce za miasto, spacerze po lesie, leżeniu na łące i myśleniu o niebieskich migdałach? Dla tych, którzy odpoczynek planują wraz z nieodłącznym laptopem mamy parę wskazówek jak sprawić, by on też poczuł się dobrze i nie przysporzył nam kłopotów.

Korzystając z dobrodziejstw techniki nie jesteśmy skazani na korzystanie z komputerów stacjonarnych w domowym zaciszu. Do dyspozycji mamy mnóstwo narzędzi mobilnych – począwszy od smartfona, a skończywszy na netbooku czy notebooku. Zanim jednak skorzystamy z kuszących hotspotów bądź ogólnodostępnych sieci WiFi na świeżym powietrzu, pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

  • Korzystaj z bezpiecznych hotspotów. Lepiej nie narażać bezpieczeństwa swojego komputera, korzystając z przypadkowych sieci WiFi. Najlepsze są np. te udostępniane przez właścicieli danego lokalu. Wówczas jako klient otrzymujemy hasło i login, które umożliwiają skorzystanie z sieci (lepiej zabezpieczonej).
  • Dane wrażliwe zostaw w domu. W miejscach publicznych lepiej nie logować się na konta, które zawierają nasze dane personalne lub inne poufne informacje. Dlatego np. przelewy elektroniczne lepiej robić w domu.
  • Sprawdź aktualizację swojego programu antywirusowego. Sama instalacja programu nie wystarczy; aby odpowiednio chronił nasz komputer, należy go regularnie aktualizować.
  • Uważaj na swoje plecy. Będąc w miejscach publicznych, zwracaj uwagę na to, kto siedzi w pobliżu. Zapobiegnie to możliwości podglądnięcia haseł, które używamy.
  • Pracuj na koncie użytkownika, nie administratora systemu. Warto skonfigurować system operacyjny w taki sposób, aby ograniczyć nieuprawnionym osobom dostęp do najważniejszych plików i folderów zgromadzonych na dysku twardym.

I przede wszystkim – zabierając z domu urządzenie mobilne, nie zostawiajmy w domu rozsądku. Bez zbędnych problemów każdy wypoczynek będzie przyjemniejszy.

I tym optymistycznym akcentem kończąc, życzymy wszystkim udanego weekendu:)


Źródło:
http://www.benchmark.pl/

Zobacz także: