Kilka dni temu Microsoft wypuścił najnowszą wersję swojego oprogramowania: Windows 8. Cyberprzestępcy dobrze przygotowali się na tę okazję. Szybko pojawiły się maile zachęcające do darmowego pobrania tego systemu operacyjnego.

Maile do złudzenia przypominają te, rozsyłane przez Microsoft. Jednak z nadawcą nie mają nic wspólnego. Poniżej prezentujemy przykładowego maila, który trafia do skrzynek użytkowników na całym świecie. Z maila wynika, że zostaliśmy wybrani do darmowego pobrania Windows 8. Po kliknięciu w podany link zostajemy przeniesieni na słowacką stroną. A tam trzeba podać swoje dane.

Przestrzegamy przed łatwowiernością i naiwnością. Nawet jeśli okazaja wydaje się wyjątkowo atrakcyjna, to warto pamiętać, że Windows jest płatny i nikt uczuciwy nie da go nam za darmo. A już na pewno nikt kogo nie znamy.

Windows 8 to nowa wersja oprogramowania Microsoftu. Praca nad nią trwały trzy lata, testy wykonywali ludzie sponad 190 krajów na całym świecie. Pracom poświęcono ponad 1,4 miliarda godzin.


Źródło: http://nakedsecurity.sophos.com

http://news.cnet.com

Zdjęcia: http://nakedsecurity.sophos.com

Zobacz także: