Security Awareness

Tagispam

Spamerzy zaatakowali po abdykacji papieża

Zaledwie kilka sekund po ogłoszeniu informacji o abdykacji papieża Benedykta XVI, zareagowali spamerzy. Twitter został wręcz zalany przez spam. Wiadomości z tagiem #papież, ale bez związku z odejściem Benedykta XVI, zaczęły pojawiać się na całym świecie.

Dostałeś spam? Z rezygnacją może być kłopot

Dostajesz wiadomości, których nie chcesz? A może wciąż dostajesz informacje z grup, na które się nie zapisywałeś? Wszystkie niezamówione informacje, które mają charakter reklamowy, są spamem. Jednak twórcy takich informacji dwoją się i troją, żeby utrudnić Ci rezygnację z otrzymywanie od nich informacji.

Nie otwieraj nagich zdjęć japońskiej modelki!

W sieci pojawiała się nowa porcja spamu. Oszuście rozsyłają maile kusząc użytkowników możliwością zobaczenia nagich zdjęć japońskiej modelki Sakura Shiratori. Nie trzeba oczywiście przypominać, że w mailu nie ma nic więcej oprócz złośliwego oprogramowania.

Spam z Western Union

Problem spamu przesyłanego rzekomo przez Western Union, amerykańskie przedsiębiorstwo oferujące usługi finansowe i komunikacyjne, nie jest nowy. Ale ponieważ ostatnio uraczono nas tego typu korespondencją, postanowiliśmy temat odświeżyć ku przestrodze.

Nigeryjski Anonymus

Ekspert Kaspersky Lab otrzymała bardzo ciekawy spam - rzekomy e-mail od międzynarodowej grupy hakerskiej Anonymus z propozycją włączenia się w ich szeregi.