Security Awareness

Tagitrojan

Co trzeci komputer jest zarażony

PandaLabs zaprezentowało właśnie swój doroczny raport o stanie zabezpieczeń i zagrożeń dla sprzętu komputerowego. Wyniki, które zbierali przez 2012 rok nie napawają radością: 32 proc. komputerów na cały świecie ma złośliwe oprogramowanie.

Zaprojektowany by skraść Twoje zdjecia

Kiedy zaczynamy się zastanawiać nad tym, co może zostać nam skradzione, naszą wyobraźnię zaskakują cyberprzestepcy. Okazuje się bowiem, że na atak mogą być narażone wszystkie rodzaje naszych plików. Tym razem na cel ataków trafiły nasze zdjęcia. W sieci właśnie pojawił się nowy trojan, który został zaprojektowany specjalnie po to, żeby kraść...

Android jest ulubieńcem przestępców

"Gingerbread" i "Ice Cream Sandwich" są najpopularniejszymi wersjami oprogramowania Android, które szczególnie upodobali sobie cyberprzestępcy. Znaczny wzrost liczby złośliwego oprogramowania na Androida zachęcił specjalistów z Kaspersky Lab do stworzenia raportu na ten temat.

Trojan na linuksa – w końcu?

Komputery działające w oparciu o dystrybucje linuksa (np. Ubuntu, Fedora, OpenSUSE, etc.) dotychczas uważane były za bezpieczne w 100%. Pojawił się jednak trojan o nazwie BackDoor.Wirenet.1, który wykrada dane użytkowników.

Jak nie szukać pracy?

Poszukiwanie pracy, zwłaszcza jeśli trwa dość długo, może doprowadzić do spadku samopoczucia, a także... dość nietypowych zachowań. Przykładem jest sprawa węgierskiego hakera, który chciał otrzymać posadę w hotelu Marriott.

Niebezpieczne aplikacje w Android Market

Każdy z użytkowników Internetu powinien dbać o bezpieczeństwo swoich danych, nawet jeśli pobiera aplikacje z, wydawać by się mogło, zaufanych źródeł. Jednak przebiegłość hakerów i scamerów nie zna granic, co potwierdziła rosyjska firma Dr. Web, odnajdując w Android Market kilkadziesiąt programów, zawierających wirusy.