Świat obiegły zdjęcia z imprezy z księciem Harrym, wnuczkiem Królowej Elżbiety II. Młodzieniec grał w rozbieranego bilarda i przegrał. Zdjęcia z nagim księciem szybko pojawiły się w sieci. Warto jednak pamiętać, że takie akcje to idealna okazja dla oszustów, którzy polują na nas w Internecie.

Nie ma co ukrywać, że książę Harry cieszą się sporą popularnością w sieci. Co rusz pojawiają się kolejne sensacje związane z jego nazwiskiem. Użytkownicy bardzo chętnie poszukują informacji związanych z jego osobą. Jeżeli więc i Ty jesteś zainteresowany wyczynami królewskiego wnuczka, to zalecamy ostrożność.

Cyberprzestepcy tylko czekają na takie sytuacje, kiedy mogą wykorzystać wyjątkową popularność jakiegoś wydarzenia. Tak było w przypadku śmierci Micheala Jacksona, Amy Winehouse czy filmu porno z Rihanną. Takich przykładów jest więcej. Nie dziwi więc fakt, że kolejne medialnie głośne wydarzenia przyciągają uwagę nie tylko zainteresowanych sensacją, ale także oszustów.

Nie ma nic złego w poszukiwaniu sensacyjnych newsów czy nawet plotek. Wartko jednak robić to z głową i nie dać się oszukać. Aby się przed tym uchronić najlepiej korzystać tylko ze znanych serwisów, nie klikać wszystkich linków, a juz na pewno nie tych skróconych. Nigdy nie instaluj też sterowników z podejrzanych stron. A co najważniejsze, nie daj się złapać bez spodni, żeby innie nie interesowali się Tobą. 😉


Źródło: http://nakedsecurity.sophos.com

Zdjęcie:  http://nakedsecurity.sophos.com


Zobacz także: