Instagram, aplikacja do robienia zdjęć należąca do Facebooka, zmienia swój regulamin. Od 16 stycznia każde wykonane przez nas zdjęcie może zostać użyte w reklamie. Nie ma możliwości nie zgodzenia się na te zmiany, można jedynie usunąć swoje konto. Przedstawiamy więc darmowe aplikacje, które mogą zastąpić Instagrama.

Od połowy stycznia Instagram będzie mógł korzystać z naszych zdjęć bez pytania o zgodę. Do reklam mogą być także wykorzystywane wszystkie informacje: nazwa użytkownika, dane dotyczące tego co lubimy czy miejsce zrobienia fotografii. W kampanii reklamowej Facebooka mogą się także znaleźć osoby, które same Instagrama nie używają, ale zostały przy jego pomocy sfotografowane przez znajomego.

Na szczęście zarówno App Store jak i Google Play oferują ciekawe alternatywy. Przedstawiamy pięć z nich.

Streamzoo

Aplikacja ta dostępna jest na Androida i iPhona. Pozwala na śledzenie osób czy wydarzeń wewnątrz aplikacji. Zrobione przez nas zdjęcia można edytować z wykorzystaniem 20 filtrów, 15 oprawek i 6 rodzajów wycinania. Zdjęciami można się dzielić za pomocą Facebooka, Twittera, Flickra i Tumblra.

Camera Awesome

Aplikacja ta dostępna jest narazie tylko na iPhone. Daje ona możliwość korzystania z ponad 300 różnych efektów, filtrów i narzędzi do edycji. A po skończonej zabawie ze zdjęciami, możemy się nimi podzielić ze znajomymi na: YouTube, Facebook, Twitter i Flickr.

Hipster

Hipster dostępny jest dla użytkowników iPhonów i Androidów. Nie dość, że pozwala na edycję zdjęć, to na dodatek można oznaczać swoich znajomych i tak stworzyć e-kartki. Efektami zabawy można dzielić się ze znajomymi na Facebooku i Twitterze.

Pxlr-o-matic 

Aplikacja ta dostępna w App Store i Google Play pozwala zmieniać dostępne już filtry i dopasowywać je do swoich potrzeb. Zdjęciami można dzielić się na Facebooku, Twitterze i za pomocą Dropboxa.

Snapseed

Aplikacja ta daje możliwość robienia zdjęć w bardzo ciekawej formie – tilt shift. Warto ją wypróbować i pobawić się efektami, jakie oferuje. Dostępna dla użytkowników App Store i Google Play.


Źródło: http://mashable.com

http://news.cnet.com


Polecamy:

Facebook będzie mógł sprzedawać dane swoich użytkowników

Szokujący film! Po tym co zrobiła rozstali się w dniu ślubu

Jak usunąć konto na Facebooku?

Zobacz także: